Sport

UBJEDLJIV PORAZ KOŠARKAŠICA BIH OD KANADE – PRILIKA ZA POPRAVNI SUTRA PROTIV JAPANA

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz od Kanade u prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se igrati u Australiji.

Kanađanke su slavile sa 96:64. Iako su Zmajice dobro ušle u meč, Jonquel Jones je pogodila prva dva napada i poveli smo 5:4, uslijedio je pad u igri, protivnice su napravile seriju 8:0.

Vidna je bila nervoza i pritisak kod naših djevojaka, šut nas nije išao, dok su Kanađanke ‘sve pogađale’ i nakon prve dionice imale su +11, 30:19.

U drugoj četvrtini nastavile su tamo gdje su stale i na poluvrijeme se otišlo sa zaostatkom od 21 poena, 57:36 vodile su Kanađanke.

I u trećoj četvrtini protivnice naše selekcije povećavale su prednost i s 24 poena prednosti ušle u posljednji period meča, koji je tako bio samo formalnost.

Kanađanke su zaustavile najbolju košarkašicu svijeta, našu Jonquel Jones, koja je ubacila 15 poena što je za njene standarde malo.

Najefikasnija košarkašica kod nas bila je Nikolina Babić sa 16 poena, te po jednim skokom i asistencijom.

Selekciju Kanade predvodila je nevjerovatna Carleton koja je ubacila 28 poena, uz šest skokova i tri asistencije, a pratila ju je Achonwa s 21 poenom, osam skokova i šest asistencija.

Bh. tim će drugi meč kvalifikacija igrati sutra ujutro u 10 protiv Japana.

izvor:hayat.ba