Sport

El Clasico za pamćenje: Real Madrid nakon produžetaka u finale Super Kupa

U ljepotici u Rijadu ekipa Real Mardida uspjela je pobijediti ljutog rivala FC Barcelonu i tako pobjedom nakon produžetaka osigurali plasman u finale Super Kupa.

Utakmica je počela mirno sve do 25 minute kad je loptu na sredini terena izgubio Sergio Busquets, a Benzema asistirao Vinicius JR za pogodak. Nakon toga u 41 minuti sa puno sreće Barcelona dolazi do izjednačenog rezultata.

Dembele je ubacio, a lopta se sretno odbija od Luk De Jonga koji uz puno sreće dolazi do pogodka.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju Barcelonu koja je konkretnije zaigrala i stvorila par dobrih šansi. Ipak u 72oj minuti Benzema koji je odigrao odličnu utakmicu na odbijanac Ter Stegena loptu posprema u gol i Real dolazi u vodstvo. No Barcelona brezo dolazi do poravnanja rezultata.

Ubačaj Albe oporavljeni Ansu Fati zabija glavom za nevjerovatan rezultat 2:2 i utakmicu odvodi u produžetke.

U produžetcima Federico Valverde u 98oj minuti zabija pogodak i tako Real odvodi u finale.

Do kraja Barcelona je imala još par lijepih prilika, no Real je uspio sačuvati vodstvo i tako u El Clasicu nanio poraz ekipi Xavija Hernandeza koja još traži svoju formu.

Izvor: Adnan Babić